Imprezowe gry na telefon – darmowy sposób na wspólną zabawę!

imprezowe gry na telefon

W dzisiejszych czasach każdy z nas posiada telefon z ekranem dotykowym. Na rynku co chwila pojawiają się nowe modele, a producenci smartfonów stają na głowie, aby ich produkt był najlepszy na rynku. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wykorzystali tego cuda techniki podczas domówki. Nie chodzi nam tutaj oczywiście o samotne przeglądanie stron internetowych czy mediów społecznościowych. Podczas imprezy wykorzystujemy go wyłącznie do zapewnienia naszym gościom atrakcji i możliwości zintegrowania się. Zatem przedstawiamy Wam najlepsze imprezowe gry na telefon!

Czółko

Ta aplikacja na telefon to idealna gra towarzyska na imprezę. Opiera się na znanych wszystkim kalamburach. Musimy więc odgadnąć hasło, które dana osoba nam pokaże, słownie opisze lub narysuje. Wszystko oczywiście pod presją czasu. Drużyny mogą również konkurować ze sobą w trybie Wyzwanie, w którym mamy 2 minuty, aby odgadnąć jak największą ilość haseł. W darmowej wersji gry gracze mają dostęp do 10 kategorii, takich jak zwierzęta, postacie fikcyjne czy święta. Szczególną uwagę warto zwrócić na kategorię nucenie. Polega ona na odgadnięciu tytułu piosenki, na podstawie krótkiego nucenia jednego gracza. Wydaje się łatwe? Zainstalujcie aplikację i przekonajcie się sami! Gra cieszy się sporą popularnością, dlatego też powstała jej planszowa wersja.

7 second challenge

7 second challenge to gra, która dostarcza ogromną dawkę śmiechu. Inspirowana jest grą planszową 5 sekund, o której więcej pisaliśmy w artykule o najlepszych grach planszowych na imprezę. Aplikacja na telefon 7 second challenge polega na wykonaniu określonego zadania w ciągu 7 sekund. Presja czasu powoduje, że musimy szybko myśleć i działać, jeśli chcemy wygrać. W tej imprezowej grze na telefon czekają na nas pytania typu “Wymień 5 skojarzeń z Holandią”, ale także trudniejsze zadania, takie jak “Zaśpiewaj piosenkę o zimie” lub “Przynieś rzecz koloru niebieskiego”. Aplikacja oferuje dwie wersje gry – klasyczną i drużynową. W pierwszej z nich gra toczy się między wszystkimi uczestnikami naprzemiennie. W drugiej natomiast można stworzyć grupy i drużynowo zbierać punkty. Jedno jest pewne, ta gra dostarcza dużo zabawy i pozytywnych emocji.

Taboo

Tej imprezowej gry na telefon nie musimy długo przedstawiać. Każdy, kto chociaż raz w nią grał, doskonale wie, jak świetnie można się przy niej bawić. Celem gry jest opisanie danego słowa bez użycia zabronionych wyrazów “Taboo”. Na każde hasło przypada pięć słów zakazanych. Należy pamiętać również, że nie może zostać użyta inna forma lub nawet część wyrazu “Taboo”. Dla przykładu, jeśli zakazanym słowem jest “przyjaciel”, gracz nie może powiedzieć “przyjacielski”. Dodatkowo na hasło nie można naprowadzać gestykulując, naśladując dźwięki, rysując czy też rymując. Jedyną akceptowalną formą komunikowania się jest słowne opisywanie. Gracze muszą myśleć nieszablonowo, ponieważ najłatwiejsze skojarzenia zostały wymienione na liście słów “Taboo”.

Dark Stories

Aplikacja na telefon Dark Stories pozwoli Wam na chwilę wejść w skórę detektywa. Jej zasady są bardzo zbliżone do karcianej gry Czarne historie, o której pisaliśmy w artykule Gry i zabawy na Halloween. Aplikacja Dark Stories pozwala prowadzić rozgrywkę jedynie w grupach. Jedna osoba zostaje wybrana jako narrator i czyta na głos opis wybranej zagadki, a następnie czyta tylko dla siebie jej rozwiązanie. Pozostali gracze muszą odgadnąć co się wydarzyło, zadając pytania, na które możliwa jest odpowiedź “tak” lub “nie”. Dodatkowo narrator może delikatnie sygnalizować drużynie błędny tok myślenia, używając odpowiedzi “nie jest to istotne”. Historie w aplikacji zostały oznaczone kolorami, zgodnie z poziomem ich trudności. Dzięki temu nie zrazimy osób grających po raz pierwszy losową, trudną zagadką. Dark Stories to idealna gra na długie wieczory, ponieważ trudniejsze historie wymagają dużo czasu na odkrycie prawdy.

Przyznaj się

Gra na telefon Przyznaj się jest świetnym rozwiązaniem na domówkę czy zwykłe spotkanie ze znajomymi. Dostarcza ogromną ilość śmiechu i dzięki niej możemy dowiedzieć się ciekawych rzeczy o naszych współgraczach. Aby rozpocząć grę musimy w pierwszej kolejności określić czy do zabawy wykorzystywany jest alkohol czy nie, a następnie określić tryb gry – normalny lub szalone 18+. Gra nie posiada wielu zasad, a rozgrywka przebiega w banalny sposób. Jedna osoba czyta na głos pytanie, a wszyscy gracze, których dotyczy to pytanie, muszą się przyznać. Następnie te osoby muszą wykonać określone zadanie, np. muszą udawać słonia. Obecnie w aplikacji całkowicie darmowe są trzy kategorie. Dostęp do pozostałych można uzyskać dzięki obejrzeniu krótkiej reklamy.

Gartic Phone

Gartic Phone to idealna imprezowa gra, która nawet nie wymaga instalowania żadnych aplikacji. Jej zasady opierają się na grze w Głuchy Telefon, której nie musimy nikomu przedstawiać. Nie wszystko jest jednak identyczne. W Gartic Phone nie używamy słów, tylko pióra. W pierwszej kolejności każdy z graczy musi wymyśleć ciekawe zdanie lub wyrażenie. Następnie wszyscy muszą jak najlepiej to narysować. W kolejnej fazie na podstawie szalonych rysunków współgraczy każdy musi odgadnąć “co autor miał na myśli”. Po kilku takich rundach powstaje niezwykły rezultat gry w głuchy telefon, który możecie zapisać sobie na pamiątkę. Gartic Phone to idealny wybór na domówkę. Gwarantujemy Wam, że po tej grze goście wyjdą z uśmiechami na twarzy.

Imprezowe gry na telefon to idealny sposób na szybkie zapewnienie rozrywki na spotkaniu ze znajomymi. Dostarczają dużą dawkę śmiechu, ale także pozwalają nam bliżej poznać bliskich, ich sposób myślenia oraz wydarzenia z ich przeszłości, niekoniecznie te, którymi warto się chwalić. Podsumowując, nie potrzebujemy wielu skomplikowanych gier planszowych, aby miło spędzić czas ze znajomymi. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu i dobra zabawa gwarantowana!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *