Słowiański prezent DIY – co podarować entuzjaście rodzimej kultury?

Słowiański prezent DIY

Zeus, Atena, Posejdon – tych greckich bogów znamy doskonale. Ale czy wiecie, do jakich bóstw składali modły nasi przodkowie? Wiele osób nie zna mitologii słowiańskiej, bo i w większości szkół nie poruszano tego tematu. W ostatnim czasie możemy jednak zaobserwować zwiększone zainteresowanie słowiańskością. Pewnie i Wy macie w swoim otoczeniu jakiegoś entuzjastę rodzimej kultury. Szukacie prezentu dla tej osoby? Jesteście w dobrym miejscu! Opowiemy Wam dzisiaj, jak zrobić słowiański prezent DIY, którym zachwycicie każdego fana słowiańskości!

Słowiański prezent DIY – tort pełen słowiańskości

Być może trafiliście już gdzieś w sieci na tort z Kinderków? Nasz tort opiera się na tej samej zasadzie. Są to trzy metalowe pudełka o różnej wielkości, oklejone cukierkami i ułożone na sobie tak, aby wyglądały jak trzypoziomowy tort. Do naszego tortu wybraliśmy cukierki o stonowanej kolorystyce, które lepiej pasują do motywu słowiańskiego niż popularne Kinderki. W pudełkach umieściliśmy oczywiście słowiańskie prezenty. Po złożeniu prezent wygląda naprawdę zjawiskowo, a odkrywanie, co skrywa każdy kolejny poziom, dostarcza niewątpliwie wielu emocji i mnóstwa radości.

Co potrzebujecie do zrobienia tortu?

Postanowiliście podnieść rękawicę i chcecie wykonać samodzielnie proponowany przez nas tort? Wspaniale! Uwierzcie, że każdy doceni Waszą pracę, a Wasz słowiański prezent DIY będzie gwiazdą imprezy – na moment może przyćmić nawet jubilata/ solenizanta. 🙂 Bez wątpienia będzie obfotografowany z każdej strony, niczym sławny celebryta. Od czego zacząć? Otóż od przygotowania wszystkich niezbędnych materiałów, rzecz jasna!

Co musicie przygotować?

• trzy metalowe pudełka o różnej wielkości
• cukierki (najlepiej inne na każdy poziom)
• piankę tapicerską o grubości ok. 0,5 cm
• taśmę dwustronną
• klej na gorąco
• nożyczki
• opcjonalnie:
– wstążkę do dekoracji
– kwiaty do dekoracji
– cyfry/ napisy

Jak zrobić słowiański tort?

Metalowe pudełka mają przeważnie rowki na spodzie, przez co ich dno nie jest płaskie i ciężko je będzie dokleić do przykrywki większego pudełka. Pianka tapicerska będzie służyła jako wypełnienie, dlatego dopasujcie jej grubość do pudełek.

Jak wykonać słowiański tort?

1. Zacznijcie od przyklejenia pianki na średnie i najmniejsze pudełko. Możecie do tego użyć taśmy dwustronnej. Następnie doklejcie do najmniejszego pudełka przykrywkę od pudełka średniego, a do średniego pudełka przykrywkę od pudełka największego.

2. Przejdźcie do przyklejania cukierków na bok każdego z pudełek. Dopasujcie je możliwe najdokładniej, aby pudełko nie wystawało. Tu również powinna wystarczyć taśma klejąca, ale wszystko zależy od opakowania cukierków – jeśli zauważycie, że odpadają, sięgnijcie po klej na gorąco.

3. Teraz oklejcie przykrywkę najmniejszego pudełka. Możecie ją dodatkowo ozdobić kwiatami czy dowolnymi napisami – w tym momencie przyda się klej na gorąco.

4. Po uzupełnieniu pudełek o upominki złóżcie tort i przewiążcie wstążką miejsca między poziomami.

Słowiański prezent DIY – czym wypełnić tort?

Skoro tort jest już gotowy, warto go wypełnić słowiańskimi upominkami. Co możecie włożyć do poszczególnych pudełek? Wszystko zależy oczywiście od płci i zainteresowań osoby, której chcecie wręczyć słowiański prezent DIY. Nasz tort trafił do kobiety na 30. urodziny, dlatego na początek prezentujemy kobiecą wersję.

Najmniejsze pudełko: Przybornik guślarki do odprawiania czarów

W najmniejszym pudełku naszego tortu umieściliśmy piękny naszyjnik z zatopionymi niezapominajkami w kształcie lunuli, czyli słowiańskiego symbolu kobiecości i płodności. Dodatkowym upominkiem była cudnie zdobiona, pachnąca świeca oraz kalendarz wiedźmy. Na plastrze drewna napisaliśmy przeznaczenie zestawu.

Średnie pudełko: Zestaw zielarki do przygotowywania leczniczych mikstur

W średnim pudełku wylądował zestaw do robienia mydełek, czyli konkretnie: dwa rodzaje bazy mydlanej (biała i transparentna), dwa barwniki, dwa olejki zapachowe i foremka silikonowa w kształcie czterolistnej koniczynki. Tu również napisaliśmy przeznaczenie zestawu na plastrze drewna.

Największe pudełko: Niezbędnik szeptuchy do przyrządzania magicznych eliksirów

Największe pudełko skrywało przepiękną filiżankę ze słowiańskimi demonami, zestaw herbat oraz zestaw miodów. Każdą mieszankę herbat opisaliśmy imieniem innego słowiańskiego boga – poniżej możecie pobrać gotowe etykiety. Tak jak poprzednio, na plastrze drewna napisaliśmy przeznaczenie zestawu.

Słowiański prezent DIY – co jeszcze można schować w torcie?

Prezent dla fana kultury słowiańskiej

• słowiańską koszulkę (nam szczególnie przypadła do gustu koszulka z napisem „Licho nie śpi”)

• grę karcianą „Stwory z obory”

• książkę o tematyce słowiańskiej

• grę „Wiedźmin”

• zestaw do robienia świec

• słowiański kalendarz

• zestaw olejków/ kadzideł

• słowiańskie kosmetyki, np. marek: Slavia, Mokosh, Slavica, Polny warkocz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *