Gry imprezowe dla dorosłych – świetne pomysły na Waszą domówkę!

Gry imprezowe dla dorosłych

Każdy Partymaniak wie doskonale, że przygotowanie domówki to nie lada wyzwanie. Trzeba pomyśleć nad takimi przekąskami, które będą smakować wszystkim gościom, zadbać o odpowiedni alkohol, przygotować stół, dekoracje czy adekwatną muzykę. Te wszystkie aspekty są bardzo istotne, ale jest coś, co ma jeszcze większe znaczenie – co będziecie robić na Waszej domówce? Rozmawiać, pić, jeść, tańczyć? A może chcecie zaskoczyć swoich gości czymś oryginalnym? Jeśli tak, przeczytajcie koniecznie dzisiejszy artykuł! Przedstawiamy Wam kilka rewelacyjnych pomysłów na gry imprezowe dla dorosłych, które wprawią Waszych gości w dobry nastrój, a wtedy żadne niedociągnięcia, nieudane wypieki czy nieperfekcyjne ozdoby nie będą miały znaczenia!

Gry imprezowe: BEER PONG

Pewnie wiecie doskonale, czym jest ping-pong. Być może znacie również imprezową wersję tej gry? Beer pong to bardzo wciągająca alkoholowa gra imprezowa, którą uwielbiają chyba wszyscy studenci. Na czym polega? Krótko mówiąc, chodzi o to, aby wcelować piłeczką do ping-ponga w kubek z piwem. Ale od początku!

Gry imprezowe dla dorosłych – beer pong

Co musicie przygotować?

• 22 plastikowe kubeczki
• kilka piłeczek do ping-ponga
• piwo lub inny dowolny alkohol
• pusty, najlepiej długi stół

Na jednym końcu stołu ustawcie kubeczki na wzór trójkąta – najbliżej krawędzi cztery kubki jako podstawa, trzy na następnym poziomie, wyżej dwa i jeden na szczycie. Taką samą piramidę ustawcie na drugim końcu stołu. Uzupełnijcie kubki piwem (do połowy lub do ¾ wysokości, w zależności od wielkości kubka). Do dwóch pozostałych kubków wlejcie wodę, która będzie służyła do płukania piłeczek. Kubki z wodą postawcie z boku stołu, aby nie przeszkadzały w rozgrywce.

Jak grać?

Podzielcie się na drużyny. Możecie grać pojedynczo, po dwie osoby lub więcej. Polecamy grać po trzy osoby w drużynie, bo rundy są tutaj bardzo szybkie, a wypicie kubka piwa na raz nie jest wcale takie proste (nie żebyśmy wątpili w Wasze możliwości, ale…). 😉

Ustalcie kolejność rzucania w drużynie, a następnie wyznaczcie tę drużynę, która zacznie. Pierwszy gracz z drużyny A staje po jednej stronie stołu, pierwszy gracz z drużyny B po drugiej. Gracz A rzuca piłeczką tak, aby ta odbiła się od stołu i wpadła do kubka przeciwnika. Gdy tak się stanie, rywal musi wypić zawartość i odstawić pusty kubek na bok. Jeśli pierwszy gracz nie trafi, nic się nie dzieje. Następnie gracz B oddaje swój rzut na takiej samej zasadzie.

W drugiej rundzie biorą udział kolejni gracze z obydwu drużyn. Gra trwa tak długo, aż któraś z drużyn trafi wszystkie kubki przeciwników – wtedy wygrywa, a przegrani powinni wypić zawartość wszystkich pozostałych na stole kubków.

Gry imprezowe: PRAWDA CZY WYZWANIE?

Kolejną grą imprezową, którą możecie kojarzyć z filmów lub wycieczek szkolnych, jest gra o nazwie „prawda czy wyzwanie?”. Celem tej gry towarzyskiej jest nie tylko dobra zabawa, ale również poznawanie siebie nawzajem. Proste zasady, ciekawe pytania i kreatywne zadania sprawiają, że jest to naprawdę fantastyczna propozycja na domówkę.

Gry imprezowe dla dorosłych – prawda czy wyzwanie?

Co musicie przygotować?

• butelkę
• kreatywność 😉

Ogromną zaletą tej gry imprezowej jest to, że nie potrzebujecie specjalnych rekwizytów – wystarczy zwykła butelka. Usiądźcie w kółku i połóżcie butelkę w środku okręgu. Od razu możecie zacząć grę!

Jak grać?

Wybierzcie osobę, która rozpocznie grę – może to być przykładowo najmłodszy gracz. Powinien on zakręcić butelką. Osobie, którą wskaże nakrętka, gracz zadaje proste pytanie: prawda czy wyzwanie? Wyznaczona osoba wybiera jedną z opcji. W zależności od wyboru dostaje od gracza, który kręcił butelką, osobiste (często dosyć krępujące) pytanie lub zadanie do wykonania. Gracze mają pełną dowolność w wymyślaniu pytań i wyzwań. Jeśli brakuje im pomysłów, mogą prosić o pomoc pozostałych.

Gry imprezowe: ALKOCHIŃCZYK

Nasza kolejna propozycja, to alkoholowa wariacja na temat najbardziej popularnej gry planszowej, czyli kultowego chińczyka. Prosta plansza i nieskomplikowane zasady gry to świetna podstawa do tego, aby ze znanej planszówki stworzyć ciekawą grę imprezową.

Gry imprezowe dla dorosłych – alkochińczyk

Co musicie przygotować?

• planszę do chińczyka
• kostkę do gry
• kieliszki/ kubki/ szklanki (po 4 na gracza)
• dowolny alkohol

Na pewno każdy z Was widział kiedyś planszę do gry w chińczyka. Jeśli nie pamiętacie, pobierzcie naszą planszę poniżej. Taką samą planszę potrzebujecie do alkochińczyka. Możecie rozrysować pola na brystolu lub starym prześcieradle. W grze może brać udział od dwóch do czterech osób. Każdy gracz powinien dostać cztery kieliszki w swoim kolorze (możecie je znaczyć kolorową naklejką). Umieśćcie planszę na stole, uzupełnijcie kieliszki alkoholem i ustawcie je na polach w rogach planszy, czyli w tzw. bazie (oczywiście kolory pól i kieliszków muszą się zgadzać).

Jak grać?

Gracze w kolejności rzucają kostką, aż ktoś wyrzuci 6 – wtedy może postawić jeden ze swoich kieliszków na polu startowym w swoim kolorze i rzucić kostką raz jeszcze, by przesunąć „pionek” w kierunku, który wskazuje strzałka. Zawsze, gdy gracz wyrzuci 6, ma prawo do kolejnego rzutu. Może wtedy przesunąć kieliszek na planszy lub wprowadzić następnego „pionka” do gry, a następnie rzucać ponownie. Jeśli gracz ma na planszy kilka kieliszków, sam decyduje, którym się rusza w danej rundzie.

Celem gry jest dojście wszystkimi swoimi kieliszkami do „domku”, a więc do czterech pól w swoim kolorze. Jednak podczas tej wędrówki mogą przeszkadzać pozostali gracze – i tu się zaczyna zabawa! Jeśli „pionek” gracza A minie kieliszek gracza B, ten drugi musi wypić zawartość i uzupełnić swój kieliszek. Jeśli gracz A stanie na tym samym polu, na którym stoi kieliszek gracza B, piją obydwoje, ale „pionek” gracza B wraca dodatkowo do początkowej bazy.

Gry imprezowe: ALKOCHIŃCZYK 2

Jeśli nawet alkoholowa wersja kultowego chińczyka nie bardzo do Was przemawia, możecie przygotować własną planszę do alkochińczyka lub skorzystać z naszej propozycji (do pobrania poniżej). Ta wersja alkochińczyka jest o tyle ciekawsza, że wszystkie pola zostały uzupełnione o specjalne zadania, które gracze muszą wykonywać podczas gry.

Gry imprezowe dla dorosłych – alkochińczyk

Co musicie przygotować?

• planszę z zadaniami
• kostkę do gry
• kieliszki/ kubki/ szklanki (po 1 na gracza)
• dowolny alkohol

Wszystkie kieliszki uzupełnijcie alkoholem, ustawcie w polu startowym i wyznaczcie kolejność rzucania kostką. W tej wersji gry może brać udział dowolna ilość graczy, bo plansza tego nie ogranicza.

Jak grać?

Rzucajcie kolejno kostką i przesuwajcie swoje „pionki” o taką ilość pól, którą wskazuje wyrzucona ilość oczek. Przeczytajcie na głos zadanie na polu, na którym właśnie stoicie. Teraz wszyscy gracze, których dotyczy zadanie, muszą się napić i od razu uzupełnić puste kieliszki. Jeśli trafiliście na puste pole, nic się nie dzieje. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy doprowadzi swój kieliszek do mety.

Gry imprezowe: STATKI ALKOHOLOWE

Statki, nazywane też okrętami, to strategiczna gra planszowa dla dwóch osób, którą pewnie większość z Was kojarzy. Jest niezwykle wciągająca, dlatego powstała również jej imprezowa wersja. Co prawda bitwa morska toczy się jedynie pomiędzy dwoma osobami, ale możecie przygotować kilka stanowisk dla Waszych gości, aby każdy mógł spróbować swoich sił. Choć i samo przyglądanie się rozgrywce może być naprawdę emocjonujące. 😉

Gry imprezowe dla dorosłych – statki

Co musicie przygotować?

• pudełka po pizzy
• plansze do gry
• kieliszki
• dowolny alkohol
• marker/ długopis/ ołówek

Pudełka po pizzy będą idealne do stworzenia stanowisk. Do jednej rozgrywki potrzebujecie dwóch pudełek. Rozłóżcie obydwa i sklejcie ze sobą ich górne części. Jedną planszę (do pobrania poniżej) przyczepcie do górnej części pudełka przy pomocy szpilek, pinezek lub taśmy klejącej. Na tej karcie gracz będzie oznaczał statki przeciwnika. Drugą planszę należy położyć na dolnej części pudełka i ustawić na niej pełne kieliszki, czyli nasze statki. Tak samo przygotujcie stanowisko drugiego gracza. W ten sposób gracze nie będą podglądać planszy przeciwnika.

Jak grać?

Celem gry jest zatopienie wszystkich statków przeciwnika. Na początku obydwaj gracze ustawiają swoje statki na planszy (10 × 10 pól oznaczonych liczbami o 1 do 10 i literami od A do J). Okręty mogą mieć różną wielkość: jednomasztowiec ustawiany jest na jednej kratce, dwumasztowiec na dwóch przylegających polach, trójmasztowiec na trzech itd. Zanim zaczniecie ustawianie, ustalcie, iloma i jakimi okrętami dysponuje każdy z graczy, bo im większy okręt, tym łatwiej go zatopić. Statki ustawia się tylko w pionie lub poziomie – nigdy na ukos. Jeden okręt nie może przylegać do drugiego ani bokami, ani rogami. Gdy gracze ustawią już swoje kieliszki, można zacząć rozgrywkę.

Gracz A podaje współrzędne pola (np. G7). Jeśli strzał był celny, gracz B mówi „trafiony” i wypija zawartość kieliszka, a gracz A ma prawo do kolejnego strzału. Jeśli był chybiony, gracz B mówi „pudło” i przystępuje do ataku. Chybione i trafione strzały w statki przeciwnika należy oznaczać na planszy, którą przyczepiliście do górnej części pudełka po pizzy, aby się nie powtarzać i mieć pogląd na ustawienie okrętów rywala. Gdy uda się ustrzelić cały statek, jego właściciel mówi „trafiony zatopiony”. 

Gry imprezowe: JENGA IMPREZOWA

Ostatnią naszą propozycją na dziś jest Jenga, czyli wieża z drewnianych klocków. Już klasyczna Jenga jest bardzo fajną opcją na domówkę, ale Jenga imprezowa to totalny hit! Koniecznie sprawdźcie sami na Waszej domówce!

Gry imprezowe dla dorosłych – jenga

Co musicie przygotować?

• Jenga
• marker

Jengę możecie kupić praktycznie w każdym większym markecie już za około 20 zł. Wybierzcie najtańszą wersję, żeby nie było Wam żal klocków, po których będziecie za chwilę pisać markerem. 😉 Na każdym klocku napiszcie zadanie do wykonania. Przygotowaliśmy dla Was kilka przykładów takich zadań – do pobrania poniżej. Gdy już macie przygotowane wszystkie klocki, ustawcie z nich wieżę, jak na zdjęciu.

Jak grać?

W Jendze nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o liczbę graczy. Na początku wybierzcie osobę, która rozpocznie grę. Musi ona wyciągnąć jeden klocek z dowolnego piętra wieży (bez górnego piętra) tak, aby nie przewrócić konstrukcji. Następnie powinna przeczytać zadanie i położyć klocek na górze. Teraz jest moment na wykonanie zadania. Jeśli jej się uda, zostaje w grze. Jeśli nie, odpada. Kolej na następnego gracza. Gra kończy się wtedy, kiedy wieża upadnie. Wtedy wszyscy powinni wymyślić karę dla gracza, który przewrócił konstrukcję.

Potrzebujecie jeszcze więcej pomysłów na gry imprezowe na Waszą domówkę? Zachęcamy do przejrzenia innych wpisów z kategorii ATRAKCJE. Znajdziecie tam nie tylko świetne planszówki i gry na telefon, ale również mnóstwo materiałów do pobrania, dzięki którym uatrakcyjnicie Waszą imprezę! Wspaniałej zabawy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *