Ozdoby DIY na Halloween – straszne dekoracje halloweenowe

Halloween, czyli amerykańskie Święto Duchów, zagościło u nas na stałe. Już na początku października możemy zaobserwować w sklepach rzut halloweenowych dekoracji. Sztuczne szkielety, pajęczyny i krew, straszne maski, lampiony w kształcie dyni, czarno-pomarańczowe girlandy i balony, zabawkowe pająki i nietoperze, kapelusze czarownic … Z całą pewnością jest w czym wybierać. Ale czy warto? Nawet jeśli planujecie imprezę Halloween, to czy jest sens kupować tyle nieprzydatnych drobiazgów? Naszym zdaniem lepiej jest przygotować własne, niepowtarzalne ozdoby DIY na Halloween, dlatego w dzisiejszym wpisie znajdziecie nasze propozycje na halloweenowe dekoracje!

Przerażający portret

Ozdoby DIY na Halloween – przerażający portret

Oglądaliście kiedyś film o nawiedzonym domu? Przypomnijcie sobie, jak wyglądał. W salonie na pewno znajdował się kominek, a nad nim wisiał obraz, najczęściej przedstawiający domowników lub ich przodków, którzy w jednej ze scen koniecznie musieli się poruszyć. Możecie sami przygotować taki obraz, który będzie sprawiał wrażenie, że osoba na nim jest żywa.

Przygotujcie: karton, brązową farbę, czarny brystol, białą kredkę, nożyczki, klej do papieru.

Jak wykonać obraz? Nawet jeśli nie macie zdolności artystycznych, nie musicie się przejmować. Osoba (lub osoby) na obrazie nie muszą być narysowane perfekcyjnie. Wystarczy zarys postaci, który będzie wyglądał jak zjawa. Możecie poszukać w Internecie wizerunku ducha na wzór i spróbować odtworzyć takie zdjęcie białą kredką na czarnym brystolu. A jeśli naprawdę nie czujecie się na siłach w rysowaniu, możecie również wydrukować jakieś przerażające zdjęcie.

Gdy obraz jest gotowy, dobrze by było go oprawić. Jeśli macie jakąś starą ramę, to fantastycznie – wystarczy włożyć do niej rysunek i powiesić na ścianie. Jeżeli nie udało Wam się znaleźć nic takiego, możecie przygotować ramę z kartonu. Wytnijcie nieregularne kształty, pomalujcie ramę brązową farbę i wklejcie Wasz obraz – z daleka nikt nawet nie pomyśli, że rama jest kartonowa!

Upiorne nagrobki

Ozdoby DIY na Halloween – upiorne nagrobki

Cmentarz to zdecydowanie miejsce budzące grozę i nieodłączny element wielu horrorów, nie tylko tych o zombie. Możecie zorganizować niewielkie cmentarzysko w Waszym mieszkaniu na potrzeby imprezy Halloween – wystarczy ustawić w wybranym miejscu kilka upiornych nagrobków z kartonu.

Przygotujcie: karton, farby w różnych stonowanych kolorach, klej do kartonu, klej na gorąco.

Jak wykonać nagrobki? Na początku wyrysujcie na kartonie szablon, który po złożeniu utworzy kształt nagrobku. Sklejcie karton i pomalujcie nagrobek szarą, czarną lub brązową farbą. Gry wyschnie, sięgnijcie po klej na gorąco – nim stworzycie na nagrobku dowolne napisy (daty, nazwiska, R.I.P. itd.) oraz symbole lub obrazki (krzyże, czaszki itd.). Wyschnięty klej pomalujcie wybraną farbą, aby napisy były czytelne, a obrazki wyraźne. Gotowe nagrobki możecie dodatkowo pokryć sztuczną pajęczyną, aby sprawiały wrażenie starych i dawno zapomnianych.

Dyniowe stwory

Ozdoby DIY na Halloween – dyniowe stwory

Jak już wspomnieliśmy, lampion z dyni to główny symbol Halloween. Nie może go zabraknąć na Waszej halloweenowej domówce! Przygotowanie takiego lampionu jest nie tylko łatwe, ale również sprawia sporo frajdy. A efekt? Zdecydowanie robi wrażenie!

Przygotujcie: dynie, marker lub długopis, nóż, świeczki LED.

Jak wykonać lampiony? Wybierzcie dynię i odetnijcie nożem jej górną część, żeby powstała okrągła „czapeczka”. Jeżeli planujecie wkładać do lampionu tradycyjne tea lighty, wytnicie w czapeczce niewielkie otwory, przez które będzie uciekać gorące powietrze. Do świeczek LED nie jest to konieczne. Następnie należy wydrążyć dynię i narysować markerem wzór twarzy. Wzór nie powinien być zbyt skomplikowany, żebyście mogli go bez problemu wyciąć. Do gotowego lampionu włóżcie świeczkę. Voila!

Dyniowy strach

Ozdoby DIY na Halloween – dyniowy strach

Nasz kolejny pomysł na halloweenową dekorację to gratka dla osób lubiących wyzwania. Zadanie co prawda nie jest łatwe, ale warte wysiłku – spójrzcie tylko na zdjęcie. Dyniowy strach będzie gwiazdą na każdej imprezie Halloween!

Przygotujcie: deski, gałęzie, grube druty, gwoździe, klej, brązową bibułę, brązową farbę, kawałek ciemnego materiału, sznurek, dynię, świeczkę LED.

Jak wykonać stracha? Najważniejszym i najtrudniejszym elementem dyniowego stracha jest oczywiście stelaż. Należy go zbić z desek i gałęzi tak, aby był stabilny. Jak to zrobić? Postarajcie się wykonać stelaż tak, aby jedna noga stracha była wysunięta do przodu, a druga lekko cofnięta. Powinny być szeroko rozstawione, aby strach się nie wywracał. Poza tym zróbcie możliwie duże stopy i szerokie ramiona. Na samej górze zostawcie „kołek”, na który nasadzicie głowę.

Gotowy stelaż pomalujcie farbą, a stopy i dłonie owińcie bibułą. Pokryjcie stracha kawałkiem dowolnego materiału, który będzie imitował ubranie. Głowę stracha wykonajcie z dyni – dokładnie tak, jak powyższe lampiony. Do środka głowy włóżcie zapaloną świeczkę LED i nasadźcie dynię na stelaż – pomóżcie sobie drutami i sznurkami, aby głowa był solidnie przymocowana.

Ponura zjawa

Ozdoby DIY na Halloween – ponura zjawa

Halloween bez ducha? Nie ma takiej możliwości! Najprostszym sposobem na wykonanie zjawy jest oczywiście rozwieszenie białego prześcieradła z narysowaną markerem twarzą. Ale Partymaniacy nie chodzą na skróty! Nasze ozdoby DIY na Halloween wymagają co prawda trochę więcej pracy, ale gwarantują również spektakularne efekty!

Przygotujcie: przezroczystą folię stretch, przezroczystą taśmę klejącą, białe lub niebieskie lampki choinkowe, modela lub modelkę. 😉

Jak wykonać ducha? Po pierwsze musicie znaleźć osobę, która posłuży jako model. Wbrew pozorom może to być najtrudniejszy element wykonania zjawy. 😀 Owińcie ochotnika dokładnie grubą warstwą folii. Gdy już skończycie, zabezpieczcie wszystko taśmą. Ostrożnie rozetnijcie folię z tyłu modela, aby ten mógł się wydostać. Zaklejcie rozcięcie. W ten sposób powstanie trójwymiarowa zjawa, która po ozdobieniu lampkami będzie straszyć na Waszej imprezie.

Czarci świecznik

Ozdoby DIY na Halloween – czarci świecznik

W ciemności rodzą się straszliwe moce i upiorne demony. Na halloweenowej imprezie powinien więc panować półmrok, a jedynym źródłem światła powinny być świeczki. W ten sposób stworzycie odpowiedni klimat na Waszej domówce. Jeśli nie macie świeczników, sprawdźcie, jak możecie je wykonać sami.

Przygotujcie: tuby po papierze toaletowym i ręczniku papierowym, nitkę, czarną farbę, klej na gorąco, świeczki LED.

Jak wykonać świecznik? Wybierzcie kilka tub różnej wielkości. Możecie je dowolnie ze sobą sklejać. Pomalujcie wszystkie czarną farbą. Gdy wyschną, zróbcie w środku każdej tuby szkielet z nitki, na którym oprze się tea light, dzięki czemu nie opadnie na sam dół. Następnie zróbcie strużki ociekającego wosku klejem na gorąco i ponownie pomalujcie tuby czarną farbą. Na koniec wystarczy skleić wszystkie tuby, aby tworzyły jeden świecznik, dodać trochę sztucznej pajęczyny i włożyć tea lighty. Gotowe!

Chmara nietoperzy

Ozdoby DIY na Halloween – chmara nietoperzy

Obok pająków nietoperze są najpopularniejszymi halloweenowymi zwierzętami. Warto je zaprosić na Waszą straszną domówkę, tym bardziej, że taka ozdoba jest stosunkowo łatwa do przygotowania.

Przygotujcie: czarny brystol, nożyczki, przezroczystą żyłkę lub czarną nitkę, czarną obręcz (może być wykonana z drutu i owinięta czarnym materiałem).

Jak wykonać nietoperze? Zacznijcie od przygotowania szablonu w kształcie nietoperza (możecie wykorzystać szablon z girlandy poniżej). Odrysujcie wybrany szablon na brystolu i wytnijcie nietoperze. Mogą mieć różne wielkości, ale nie muszą. Pozaginajcie skrzydła, dzięki czemu nietoperze będą wyglądały tak, jakby były w locie. Każdego nietoperza przymocujcie do obręczy przy pomocy nitki, aby luźno wisiał. Gotową chmarę nietoperzy najlepiej powiesić pod żyrandolem.

Dłoń umarlaka

Ozdoby DIY na Halloween – dłoń umarlaka

Na pewno kojarzycie Rodzinę Addamsów, A czy pamiętacie Rączkę, czyli ożywioną dłoń, która poruszała się na palcach? Właśnie ona zainspirowała nas do zrobienia kolejnej ozdoby na Halloween. Jeśli próbowaliście już wykonać zjawę ze stretchu, dłoń umarlaka nie powinna stanowić dla Was problemu.

Przygotujcie: przezroczystą folię stretch, przezroczystą taśmę klejącą, świeczkę LED.

Jak wykonać dłoń? Znajdźcie chętnego, który udostępni Wam swoją dłoń na kilka minut. Owińcie ją dokładnie grubą warstwą folii i zabezpieczcie taśmą. Ostrożnie rozetnijcie folię, aby ochotnik mógł wyjąć rękę, a następnie zaklejcie rozcięcie. Dłoń umarlaka jest gotowa! Teraz wystarczy tylko włożyć do środka zapaloną lamkę LED i ustawić dłoń w wybranym miejscu.

Halloweenowe dynie

Ozdoby DIY na Halloween – halloweenowe dynie

Jak już wspominaliśmy kilkukrotnie, dynie są nieodłącznym elementem Halloween. Nie muszą się pojawiać wyłącznie w formie lampionów. Nasza następna propozycja to niewielkie, urocze dynie z balonów.

Przygotujcie: pomarańczowe balony, pomarańczową nitkę, watę, druciki, zieloną bibułę, ewentualnie sznurek.

Jak wykonać dynie? Weźcie balon i wypełnijcie go obficie watą. Przez otwór włóżcie drucik, zawiążcie wlot balona nitką i owińcie nią balon tak, aby powstał kształt dyni. Owińcie drucik zieloną bibułą. Możecie przymocować kilka mini-dyń do sznurka i zawiesić jako girlandę.

Halloweenowa girlanda

Ozdoby DIY na Halloween – halloweenowa girlanda

Na koniec prezentujemy Wam girlandę, która będzie wisienką na torcie, jeśli chodzi o wystrój Waszej halloweenowej domówki.

Przygotujcie: pomarańczowy i czarny brystol, nitka.

Jak wykonać girlandę? Wytnijcie z brystolu napis HALLOWEEN i symbole związane ze Świętem Duchów (pająki, nietoperze, duchy, czarownice, czaszki itp.). Przymocujcie napis i obrazki do nitki, a następnie rozwieście gotową girlandę na ścianie w widocznym miejscu. Możecie skorzystać z naszego szablonu girlandy, do pobrania poniżej.

Po więcej inspiracji zapraszamy Was do wpisów o halloweenowych atrakcjach i halloweenowych przekąskach. Życzymy Wam strasznie fajnej zabawy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *