Gry dla par – 5 pomysłów na romantyczny wieczór we dwoje

Czy zdarzyło się Wam kiedyś, że chcieliście spędzić wieczór ze swoją drugą połówką, ale dopadła Was nuda? Obejrzeliście już wszystkie nowe odcinki ulubionych seriali, nie możecie znaleźć ciekawego filmu, nie klei się rozmowa, nie macie ochoty na romantyczny spacer i brakuje Wam pomysłów, co jeszcze moglibyście wspólnie zrobić? W takich sytuacjach także przychodzimy z pomocą i proponujemy gry dla par, dzięki którym miło spędzicie czas! W naszych propozycjach nie chodzi o rywalizację, tylko o możliwość lepszego poznania się. Będziecie musieli zmierzyć się z trudnymi tematami, które nie są poruszane na co dzień, ale nie przejmujcie się. Tutaj nie ma błędnych odpowiedzi – jest wyłącznie możliwość stworzenia silniejszej relacji!

Gry dla par, które umilą Wasz wieczór

DOPASOWANIE

Gry dla par - Dopasowanie

Na początek proponujemy lekką grę, która pomoże Wam określić poziom dopasowania w związku. Na każdej karcie podane są dwie możliwości dotyczące różnych dziedzin życia, takich jak preferencje smakowe czy sposób spędzania wolnego czasu. Waszym zadaniem będzie położenie swojego żetonu na lewej lub prawej stronie karty. Jeśli żetony wylądują po tej samej stronie, dostajecie jeden punkt. Na końcu gry zliczcie ilość zebranych punktów, podzielcie przez ilość kart, które zostały zagrane. W taki sposób ustalicie procent Waszego dopasowania. Co w sytuacji, jeśli w większości Wasze wybory się różniły? Dosłownie nic! Ta gra nie została potwierdzona przez amerykańskich naukowców, a wszyscy doskonale wiemy, że przeciwieństwa się przyciągają!

Karty możecie wykorzystać również w inny sposób. Po wyłożeniu karty i zapoznaniu się z możliwościami spróbujcie postawić na odpowiedź, którą wybrałaby Wasza połówka. Dzięki temu będziecie mogli sprawdzić, jak dobrze się znacie, a przy tym miło spędzić wspólnie czas.

Grę pobierz TUTAJ

ON CZY ONA?

Gry dla par - ON czy ONA

Tej gry nie trzeba długo przedstawiać, bo chyba każdy z nas był kiedyś na weselu i spotkał się z zabawą, podczas której para młoda musiała odpowiadać na pytania za pomocą tabliczek ON oraz ONA. Stworzyliśmy dla Was domową wersję tej zabawy i przygotowaliśmy karty do gry z różnymi pytaniami opisującymi cechy charakteru, umiejętności oraz zachowania, a także sytuacjami z przeszłości, które będziecie mogli wspólnie wspominać. Każdy z Was otrzymuje dwie karty – jedną z napisem ON i jedną z napisem ONA. Po przeczytaniu pytania wybierzcie jedną i połóżcie zakrytą obok karty z pytaniem. Gdy oboje będziecie gotowi do udzielenia odpowiedzi, odkryjcie karty i porównajcie wyniki. Odpowiedzieliście tak samo? Świetnie! Odpowiedzieliście inaczej? Również świetnie, ponieważ teraz będziecie mogli opowiedzieć, dlaczego wybraliście taką właśnie odpowiedź!

Grę pobierz TUTAJ

CO WYBIERASZ?

Gry dla par - Co wybierasz?

Ta propozycja idealnie pokazuje, w jakim stopniu znamy naszego partnera. Na każdej karcie znajduje się pytanie oraz trzy możliwe odpowiedzi, dotyczące zachowań w określonej sytuacji. Musimy zaznaczyć, że pytania nie są oczywiste i czasami trzeba się mocno zastanowić, którą odpowiedź wybrać. Każdy z Was dostaje trzy żetony, symbolizujące odpowiedź pierwszą, drugą oraz trzecią. Na zmianę ciągniecie kartę i czytacie pytanie na głos. Osoba czytająca pytanie wybiera odpowiedź zgodnie ze swoimi preferencjami, natomiast druga osoba musi odpowiedź tak, jak odpowiedziałaby ta pierwsza. Jeśli jesteście zdecydowani na którąś odpowiedź, weźcie żeton jej odpowiadający i połóżcie zakryty na środku stołu. Gdy oboje będziecie gotowi, odkryjcie swoje żetony i porównajcie odpowiedzi. Jeśli wystąpią różnicę, poproście partnera o wyjaśnienie, dlaczego odpowiedział w ten sposób. 

Jeśli spodobała Wam się nasza wersja gry, to koniecznie przetestujcie grę EGO. My jesteśmy jej fanami! Twórcy proponują nam standardową wersję gry, a także tematyczne odsłony Ego Emocje, Ego Love oraz Ego Family. W każdej z nich poruszane są różne podejścia do często zaskakujących tematów. Uwierzcie nam! Ta gra sprawdza się na każdej partymaniakowej imprezie z ukochaną osobą, przyjaciółmi czy rodziną.

Grę pobierz TUTAJ

SKOJARZENIA

Gry dla par - Skojarzenia

Kolejną naszą propozycją jest gra w skojarzenia. Do naszej wersji tej gry musicie przygotować dodatkowo kartki papieru i długopisy. Na każdej przygotowanej przez nas karcie znajduje się jedno zdjęcie, do którego każdy z Was musi zapisać 5 skojarzeń. Pamiętajcie, że nie możecie zapisywać bezpośrednio przedmiotów, które zostały przedstawione na zdjęciu. Dla dodania dreszczyku emocji dajcie sobie określony czas na zanotowanie swoich odpowiedzi, np. jedną minutę. Te, które zostały podane po czasie, nie będą mogły być zaliczone. Po zapisaniu skojarzeń porównajcie swoje odpowiedzi i zliczcie, ile z nich się powtórzyło. Dzięki temu sprawdzicie, czy myślicie w ten sam sposób. 

Grę pobierz TUTAJ

PYTANIA SKŁANIAJĄCE DO ROZMOWY

Gry dla par - Pytania skłaniające do rozmowy

To już ostatni nasz pomysł na możliwość lepszego poznania się i spędzenie miłego, romantycznego wieczoru. W tej grze będziecie musieli się najbardziej zaangażować. Przygotowaliśmy dla Was zbiór pytań otwartych, odnoszących się do wydarzeń z przeszłości, Waszych cech charakteru czy zachowań w hipotetycznych sytuacjach. W tej grze najważniejsze jest to, żeby odpowiadać szczerze, bo szczerość, a także wzajemne zaufanie to podstawy udanego związku. Nie zatajajcie między sobą żadnych faktów, otwórzcie się przed sobą, ale też nic nie wymuszajcie. Bądźcie dla siebie wyrozumiali przy każdym pytaniu, a na pewno będzie się świetnie bawić.

Grę pobierz TUTAJ

To już wszystkie gry, które pozwolą Wam stworzyć jeszcze silniejszą relację w związku. Mamy nadzieję, że spodobały Wam się nasze pomysły i chętnie wykorzystacie je podczas wieczorów z drugą połówką. W połączeniu z pyszną kolacją i dobrym winem gwarantujemy, że spędzicie romantyczny czas w domu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *